Maqedoni TOP LAJM

Qeveria vendosë masa të reja kundër Covid-19

Zhurnal Ads

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev përmes profilit të tij në Facebook ka njoftuar se qeveria në seancën e sotme ka miratuar vendimin për masa të reja për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Sipas vendimit të Qeverisë, objektet gastronomike do të punojnë deri në ora 21:00, me përjashtim të atyre që punojnë me porosi dhe objekteve që shërbejnë nëpër sportele. Vendimi vlen edhe për pompat e benzinës si dhe për dy aeroportet në vend.

Ekzekutivi gjithashtu ka vendosur që të ndalohet grupimi i më shumë se katër personave pas orës 21:00. Qeveria sot gjithashtu miratoi rekomandim për të gjithë qytetarët vendas dhe të huaj në territorin e Maqedonisë së Veriut, që pas orës 21:00 të mos lëvizet pa nevojë në hapësira publike.

Postime të ngjashme

VMRO: Paratë nga pako e IV do të përfundojnë në xhepat e Zaevit dhe mafies

T E

Qeveria mban seancën e 14 me rradhë online

admin

Postat, 50 milionë euro humbje për 6 muaj

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...