Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Qeveria vendosi: Ora policore nga nesër fillon nga ora 24:00 deri në ora 04:00

Shkup, 11 maj – Zhurnal.mk– Qeveria në seancën e sotme ka pranuar propozimin e Shtabit të krizës që nga nesër, ora policore të shkurtohet dhe të fillojë nga ora 24:00 deri në ora 04:00.

Gjithashtu, në mbledhje është vendosur që objektet gastronomike të punojnë deri në ora 23:30 ndërsa me punë mund të fillojnë edhe fitnes qendrat, informon Zhurnal.

Ajo që është e rëndësishme, është se ditën e bajramit, ditën e enjte nuk do të ketë fare orë policore.

Lehtësimi i masave vjen pas uljes së numrit të rasteve të reja me covid.

Këto masa hyjnë në fuqi nga nesër./Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, Selmani: Humbëm kohë, nuk mësuam nga historia me Greqinë

R Zh

Ohër-Strugë, kërkohet tërheqja e turistëve të huaj

R Zh

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...