Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Qeveria zvicerane i drejtohet popullit me një apel dramatik

Zhurnal Ads

Përmes kësaj videoje, të 7 ministrat, anëtarët e Këshillit Federal i janë drejtuar popullit të Zvicrës, duke i kërkuar vetëpërmbajtje dhe angazhim të përbashkët për tejkalimin e situatës së rëndë në të cilën ndodhet Zvicra nga koronavirusi.

Mes tjerash, ata, secili në gjuhën e vet (gjermanisht, frengjisht dhe italisht) theksojnë se zviceranët, në gjendjen ku ndodhen aktualisht, duhet të heqin dorë nga shumëçka, për hirë të sigurisë së tyre dhe saj të të tjerëve.

Ministrat dhe ministret vënë theksin në lënien anash të takimeve, edhe kur ato na mungojnë shumë. Takime me sa më pak njerëz, kjo është e përbashkëta e porosisë së qeveritarëve zviceranë drejtuar popullit.

“Vala e dytë na ka kapur dhe ne jemi në rrezik të mos kemi shtretër të mjaftueshëm” ka thënë njëri nga ministrat ndërsa të tjerët kanë vënë theksin në privimet të cilat duhet t`i bëjmë të gjithë në mënyrë që të frenojmë, aq sa është e mundur, pandeminë e rrezikshme.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Marrëdhëniet e komplikuara: Pse Izraeli mbështet Azerbajxhanin në konflikt me Armeninë?

admin

Evropa shqyrton mundësinë e lehtësimit të masave para Krishtlindjes

S.B.

Ku dallojnë vaksinat e AstraZenecas dhe Pfizerit?

S.B.

Toka nuk gjen qetësi, tërmeti i fortë godet Greqinë

admin

Tërmeti që “shkundi” Kroacinë, raportohen ndërtesa të dëmtuara

S.B.

Gjermania regjistron 1.148 vdekje ditore nga COVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...