Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Qindra banorë të New Yorkut dalin për të parë një prototip “Cybertruck” të Musk

Qindra New-Yorkers u rreshtuan jashtë sallës së ekspozitës së Tesla në Manhattan për të parë shkurtimisht një prototip të Cybertruck përpara paraqitjes së Elon Musk në Saturday Night Live.

Por Cybertruck më pas doli në rrugët e NYC për habinë e shumë kalimtarëve, shkruajnë mediat e huaja.

Ndryshe, siç bëhet e ditur më tej, prototipi është vërejtur vetëm në disa raste të rralla që kur bëri debutimin e tij në nëntor të vitit 2019, së fundmi në vendin e konstruktimit të Tesla në Giga Texas, menjëherë jashtë Austin, Texas.

Bëhet e ditur se Cybertruck u soll në New York City me kohë për paraqitjen e Musk për SNL.

Musk njoftoi të premten se automjeti do të ekspozohej në një sallë ekspozite të Qarkut Meatpacking para se të dilte në rrugë dhe të kapej duke u vozitur në Times Square.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...