Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Qipro s’pranon turistë britanikë nëse s’janë të vaksinuar për Covid19

Qipro ka njoftuar se do të hapë kufijtë e saj për britanikët e vaksinuar nga fillimi i majit, shkruan BBC

Qeveria e Qipro-së tha se persona që kishin marrë dy dozat e vaksinës anticovid mund të udhëtonin atje pa kufizime nga 1 maj.

Nga turistët do të kërkohej që të kishin dozën e tyre të dytë të paktën shtatë ditë para se të udhëtonin, shtoi ministri.

Aktualisht goditjet Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca dhe Moderna janë aprovuar për përdorim nga EMA, por nuk është e qartë se si udhëtarëve do t’u kërkohet të provojnë se janë vaksinuar.

Qiproja tashmë ka arritur një marrëveshje të ngjashme që lejon turistët izraelitë të hyjnë në vend nga 1 prilli.

Postime të ngjashme

Bilanci i Covid 19/ Mbi 3 milionë humbje jete në mbarë botën

R Zh

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës

R Zh

Biden tërhiqet nga vendimi për kapacitetin e pranimit të refugjatëve

R Zh

Xi Jinping merr pjesë në samitin e klimës Kinë-Francë-Gjermani

R Zh

AstraZeneca vaksina më e përdorur në botë

N E

Sergey Lavrov hedh poshtë ndryshimin e kufijve në territorin e ish-Jugosllavisë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...