Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Qofte gjeldeti në petë – kënaqësi ultimative

Jeni në shtëpi me familjen dhe duket si një ditë e çuditshme ku dëshironi të angazhoheni? Atëherë specialiteti i përgatitur nga Jehona ju vë të gjithëve në funksion. 

Qofte me gjel deti

Përbërësit:

500 gr filetë gjeldeti
1 vezë
½ gotë bukë e thermuar (prezlla)
1 qepë e grirë
2 thelpinj hudhra të grira
Kumin
Majdanoz
Kripë dhe Piper të Zi
1 lugë vaj ulliri

Përgatitja: 

Filetën e gjeldetit e bluani në blinder dhe i shtoni të gjithë përbërësit e lartcekur. Përzini mirë të gjitha bashkë – lërini të pushojë minimumi gjysmë ore ose më shumë e vendosur në frigorifer. 

Nxjereni nga frigoriferi gjysmë ore para se t’i piqni. 

Piqni në skarë ose gëroni në tigan, nga 4-5 minuta në dy anët. 

Më pas shërbeni në petë bashkë me sallatë të freskët dhe salcë tzatziki.

Postime të ngjashme

Tavë me spinaq

S.B.

Recetë për krem nga bajamet, fare pa sheqer. Do ta pëlqejnë të gjithë

S.B.

Si ta ruani freskinë e borzilokut: Truk i shkëlqyeshëm me të cilin kjo erëz të qëndrojë e freskët, aromatike, plot shije dhe gjithmonë e përdorshme!

S.B.

Rapsodia e shijes e cila mbahet në mend: Mish pule në salcë kefiri dhe shafrani është kryevepër

S.B.

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

S.B.

Brusketa me djathë dhe kastravec

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...