Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

Po ju sjellin variantin interesant të qofteve kreshmore nga fasulja në vend të mishit të bluar

Përbërësit:

– Fasule,
– Presh,
– Susam,
– Vaj,
– Kripë,
– Piper.

Kanë filluar kreshmoret, dhe për këto ditë është mirë të dini edhe ndonjë recetë kreshmore më shumë.

Zëvendësimi vërtet është i shijshëm dhe mund t’ia përshtatni shijes suaj, transmeton Telegrafi.

Përgatitja:

1. Zieni fasulen, kullojani ujin dhe shtypeni mirë me duar.

2. Qitni kripë sipas shijes dhe bëni në formë topthash.

3. Preshin e grirë fërgojeni në vaj dhe shtoni piperin.

4. Preshin shpërndajeni nëpër tepsi dhe sipër tij rendisni qoftet.

5. Qitni susam (sipas shijes), mbuloni me kapak dhe piqni. Kini kujdes që të mos digjen gjatë pjekjes.

Ju bëftë mirë

Postime të ngjashme

Shije e patejkalueshme: Mish pule me jogurt të cilin duhet patjetër ta provoni

S.B.

Qofte furre me patëllxhan

S.B.

Përgatisni omëletë spanjolle sipas recetës së stilistit të famshëm Manolo Blahnik!

S.B.

Shijojeni pijen tuaj të preferuar: Si të bëni shkumë qumështi pa aparat kafeje?

S.B.

Patate me mish pule dhe lëng portokalli

S.B.

Supë me patate dhe salmon

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...