Agjencia Zhurnal.mk

Desktop Header

Desktop Under Menu 1

Desktop Under Menu 2

Qofte në salcë domateje: Shumë të buta dhe të shijshme dhe gatuhen në çast!

Qofte në salcë domateje: Shumë të buta dhe të shijshme dhe gatuhen në çast!

Përbërësit:

 300 g mish të bluar,
 një kore buke në qumësht,
 1 qepë,
 3 thelpinj hudhre,
 fletë majdanozi,
 1 vezë,
 kripë, piper,
 1 lugë e vogël spec të bluar, mund edhe i spec i shtypur.

Përbërësit për salcë:

vaj,
1 lugë miell,
200 ml domate te zier,
keçap.

Shtesa: patate e zier.

Përgatitja:

Në pak vaj fërgoni një lugë miell dhe qiteni në domate, shtoni pak keçap dhe ujë që salca të tëhollohet pak. 

Shtoni erëzat, nëse ju duket që ushqimi është pak i tharbët, shtoni pak sheqer.

Si shtojcë, zieni disa patate dhe hidhjani sipër dhe sipër tyre këtë salcën e magjishme. Mund të përdorni edhe pure patateje.

Ju bëftë mirë!

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...
error: Content is protected !!