Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

QS “Boris Trajkovski” po përgatitet për fillim të vaksinimit

Shkup, 3 prill – Në QS “Boris Trajkovski” sot do të realizohet simulimi për vaksinimin kundër Kovid-19.

Në simulimin do të merr pjesë ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Është paraparë që vaksinmimi, me 20.000 vaksina ruse “Sputnik V”, të cilat i donoi Serbia, të fillojë të hënën në Qendrën sportive “Boris Trajkovski” në 48 pika. Plani është që në ditë të vaksinohen nga pesë mijë persona nga MPB-ja, ARM-ja, punëtorët mediatik, gjykatat, shoferët e autobusëve, zjarrfikësit, edukatoret në kopshte për fëmijë dhe të punësuarit në pikat rrugore.

Në pajtim me planin, do të punohet në dy turne prej 08:00 deri 20:00.

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...