Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qytetarët e Manastirit protestojnë kundër dhunës policore

Manastir, 26 shtator – Qytetarët e Manastirit në këto momente janë duke protestar kundër dhunës nga ana e zyrtarëve policor.

Kjo protestë vjen, pasi disa ditë më parë një qytetar i Manastirit u rrah në mënyrë brutale nga disa zyrtarë policorë.

Ndryshe në preskonferencën e djeshmë Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski tha se është ngritur padi penale ndaj njëri prej zyrtarëve policorë, ndërsa një zyrtarë tjetër policor është suspenduar.

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...