Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qytetarët me shtetësi të dyfishtë, a do të mund të vaksinohen në Maqedoni?

Shkup, 12 shkurt – Në Click Plus në TV21, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe u pyet edhe për qytetarët që janë me shtetësi të dyfishtë a do të mund të vaksinohen në Maqedoni, siç ishte raste me shtetasit maqedonas të cilët u vaksinuan në Serbi.

Filipçe, për këtë tha se me rritjen e vaksinave kundër virusit korona do të jetë e mundur të diskutohen të gjitha opsionet.“Kishim iniciativë nga përfaqësuesit e ambasadave, pa dashur të marr përparësinë e dikujt, por ata shprehën interes dhe pyetën nëse dhe si mund të vaksinohen”, ka deklaruar Filipçe, përcjell Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Program i përshtatshëm shtetëror nesër në Shkup, Krushevë dhe Pelince për shënimin e 2 Gushtit- Ditës së Republikës dhe Ilindenit

R Zh

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...