Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qytetarët me thirrje anonime do të mund t’i zbulojnë ahengjet për natën e vitit të ri

Shkup, 28 dhjetor, zhurnal.mk – MPB fillon me projektin linjë telefonike falas në të cilën qytetarët do të mund ti paraqesin ahengjet e palejuara dhe mbledhimet të më shumë se 4 personave. Këtë e paralajmëroi sot Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në emisionin “Utrinski Brifing”, transmeton Zhurnal.

“Sot do të dalim me një projekt për linjë telefonike falas, anonim, dhe ftoj secilin qytetarë të ndihmon të jetë partner në parandalimin e përhapjes së virusit dhe atje ku ka organizime të ahengjeve ta paraqet në atë numër të telefonit, numër anonim”, tha Spasovski.

Postime të ngjashme

Shumica parlamentare “në respirator”/ Edhe sa do të mund të mbijetojë !?

Z H

Gjithsej 600.000 euro mbështetje nga MBPEU për katër fakultete

Z H

Arsovski për ngjarjet me Bullgarinë: Nuk u ngjan vendeve-anëtare të NATO-s të komunikojnë në mënyrë të tillë

Z H

Ivanovska: Të gjitha aktivitetet duhet të jenë në drejtim të zbardhjes së korrupsionit

Z H

Qeveria i bën thirrje mërgimtarëve të regjistrohen në mënyrë aktive

Z H

Kuvendi nuk punon me kapacitet të plotë, por të hollat për shpenzimet rrugore harxhohen pa masë!

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...