Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Qytetarët në Zubin Potok pengojnë policinë që po ndiqte një kamion që hyri ilegalisht në territorin e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Zubin Potok është raportuar se disa qytetarë i kanë penguar zyrtarët policor derisa ishin në ndjekje të një kamioni.

Në raportin e Policisë thuhet se kamioni dyshohet kishte kaluar kufirin ilegalisht Serbi- Kosovë, ndërsa një person tjetër i dyshuar i panjohur me veturën e tij e ka goditur veturën zyrtar e të PK-së.

Nuk raportohet për lëndime në njerëz dhe as të arrestuar, ndërsa rasti vazhdon të hetohet.

Postime të ngjashme

Covid 19 në Kosovë/ 488 të infektuar dhe 8 humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Lista Serbe kërkon rifillimin e dialogut: Të zbatohen edhe marrëveshjet e arritura deri më tani

S.B.

Molliqaj kritikon Kurtin rreth takimit me Lajçakun

S.B.

Kurti në Lezhë: Na ndalon Kushtetuta për bashkim kombëtar

S.B.

LVV jep detaje për takimin e Kurtit dhe Lajçakut

S.B.

Marshohet kundër dyshimit për manipulim të votave nga Lista Serbe

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...