Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Qyteti i Shkupit dënon me 50 euro shoferin i cili ndaloi veturën dhe kryqëzohej para përmendores

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – Qyteti i Shkupit bëri të ditur se vozitësi i automjetit që u parkua në sheshin “Maqedonia” dhe u lut para përmendores së mbretit Samoil në Shkup është dënuar me 50 euro.

“Pas publikimit të videos në rrjete sociale, ku dëshmohet parkimi jo i rregullt në hapësirë pulbike në rrugën “Maqedonia’, inspektorët e Bashkisë së Shkupit menjëherë reaguan dhe e dënuan kryesin me 50 euro”, thonë nga Qyteti i Shkupit.

Ndryshe, mbrëmë në rrjete sociale u publikua video të një shoferi i gjunjëzuar dhe duke u lutur para përmendores së mbretit Samoil.

Më herët, një person nga Haraçina e Shkupit u dënua me 45 euro për vozitje në shesh.

Postime të ngjashme

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...