Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Qyteti i Shkupit / Korsi të reja biçikletash në Çair

Shkup, 28 mars, Zhurnal.mk – Kur filluam projektin për përmirësimin e trafikut të biçikletave në Shkup, qëllimi ynë ishte që të lidhim të gjithë qytetin me korsi të reja biçikletash dhe të mundësojmë lëvizjen e pandërprerë dhe të lirë të çiklistëve, madje edhe në vendet ku mund të duket e paimagjinueshme.

Sot, rrugët Kemal Sejfula dhe Brigada e Dytë Maqedonase, të njohura për veturat e parkuara çdo ditë përgjatë rrugëve dhe kaosin e trafikut, janë pothuajse 90% të mbuluara me infrastrukturë adekuate të biçikletave.

Në periudhën në vijim, do të përfundojmë edhe me 10% e mbetur të aktiviteteve të planifikuara dhe atë me vendosjen e shtyllave të mbetura të sigurisë dhe mbrojtjen e plotë të çiklistëve në korsitë e reja, të cilat do të bashkohen me ato në bulevardet e Bosnja dhe Hercegovina dhe Hristijan Todorovski Karposh.

Postime të ngjashme

Reagon Qeveria: Nuk ka negociata për identitetin dhe gjuhën maqedonase

R Zh

Një i burgosur nga Nagoriçani i Vjetër është gjetur i vdekur në burgun “Kshanje”

R Zh

Mbi 10 mijë maqedonas marrin dozën e dytë të vaksinës ndaj COVID-19 në Serbi

R Zh

VMRO-DPMNE: Pasaportat iu dhanë mafiozëve botërorë

R Zh

Filipçe: Është evidentuar edhe një pacient me llojin indian të coronavirusit

R Zh

Takim i presidentit Pendarovski me Patriarkun ekumenik Bartolomeu

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...