Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Racion i shpejtë sallate me mish pule të cilin do ta përgatisni shpesh

Ngutuni derisa specat janë kaq të ëmbël dhe aromatikë!

Përbërësit:

– 2 fileta mish pule;
– 3 speca të mëdhenj të pjekur
– 50 gr aragula
– 100 gr djathë feta
– 1 qepë e vogël;
– kripë;
– piper sipas shijes;
– përzierje e erëzave apo vetëm rigon;
– vaj ulliri virgjin.

Përgatitja:

Mishin mbulojeni me folie transparente, pastaj tëholloni pak me çekiç për rrahje mishi.

Qitni kripë, piper dhe përzierjen e erëzave nga të dyja anët.

Fërgoni në skarë apo në tigan. Lini anash rreth 10 minuta, pastaj pritni për së gjati.

Gjatë kësaj kohe, qepën grijeni formë brinjësh, specin copëtojeni në shirita.

Aragulën lajeni dhe thajeni. Përzieni perimet, shtoni mishin e ftohur.

Sallatës qitni vajin e ullirit dhe filetën e grimcuar. Provoni edhe sipas nevojës t’i qitni kripë. Qitni rigon.

Nëse keni lëngun të cilin e kanë liruar specat lirisht qitjani disa lugë në sallatë, do t’i japë një shije të mrekullueshme.

Gjithashtu, sipas shijes, mund të shtoni një sasi të vogël uthull balsami.

Ju bëftë mirë!

Postime të ngjashme

Tavë me spinaq

S.B.

Recetë për krem nga bajamet, fare pa sheqer. Do ta pëlqejnë të gjithë

S.B.

Si ta ruani freskinë e borzilokut: Truk i shkëlqyeshëm me të cilin kjo erëz të qëndrojë e freskët, aromatike, plot shije dhe gjithmonë e përdorshme!

S.B.

Rapsodia e shijes e cila mbahet në mend: Mish pule në salcë kefiri dhe shafrani është kryevepër

S.B.

Qofte kreshmore të cilat do t’i dëshironi: Zëvendësimi i mishit është shumë i shijshëm!

S.B.

Brusketa me djathë dhe kastravec

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...