Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Radari i policisë regjistroi një vozitës me 212 kilometra në orë në autostradën Tetovë – Gostivar

Shkup, 4 janaar, Zhurnal.mk – Në kuadër të kontrollit të djeshëm për vozitje të shpejtë me ndihmë të radarit në autostradën Tetovë – Gostivar zbuloi një vozitës i cili lëvizte me 212 kilometra në orë. Aksioni është kryer në periudhën prej orës 12:00 deri në orën 20:00

“Në aksioni kontrollues, u zbuluan dhe sanksionuan gjithsej 101 vozitës të cilët e tejkaluan shpejtësinë e lejuar në rajonin e Tetovës. Gjithashtu, gjatë ditës së djeshme në këtë periudhë u realizua edhe aksion kontrollues për drejtimin e automjeteve nën ndikim të alkoolit. Në këtë aksion u sanksionuan katër vozitës të cilët drejtuan automjetet me prani të alkoolit më shumë se që lejohet”, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski.

Gjatë aksionit kontrollues janë konstatuar edhe 32 lloje të tjera të kundërvajtjeve prej të cilave më së shumti për drejtim të automjeteve pa patent shofer, vozitës-fillestarë,

Postime të ngjashme

Bilall Kasami: 2 deputetë të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës

R Zh

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...