Agjencia Zhurnal.mk

Radhë në Kapshticë, emigrantë të shumtë e gdhijnë në kufi

Radhë të gjata me emigrantë në pritje për të kaluar drejt Greqisë, janë krijuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës.

Kanë qenë të shumtë emigrantët që e kanë gdhirë në kufi, në pritje për të kaluar drejt shtetit grek.

Kjo situatë ka ardhur pasi për dy ditë me radhë në mesditë, është plotësuar kuota prej 300 personash dhe nga ana e policisë greke është pezulluar puna, duke mos lejuar kalimin i personave të tjerë.

Rregulli i kalimit të kufizuar në kufi, hyri në fuqi që nga data 16 gusht, në kuadër të masave të marra prej pandemisë së koronavirusit. /a.y/noa.al

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...