Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Radhë në Kapshticë, emigrantë të shumtë e gdhijnë në kufi

Zhurnal Ads

Radhë të gjata me emigrantë në pritje për të kaluar drejt Greqisë, janë krijuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës.

Kanë qenë të shumtë emigrantët që e kanë gdhirë në kufi, në pritje për të kaluar drejt shtetit grek.

Kjo situatë ka ardhur pasi për dy ditë me radhë në mesditë, është plotësuar kuota prej 300 personash dhe nga ana e policisë greke është pezulluar puna, duke mos lejuar kalimin i personave të tjerë.

Rregulli i kalimit të kufizuar në kufi, hyri në fuqi që nga data 16 gusht, në kuadër të masave të marra prej pandemisë së koronavirusit. /a.y/noa.al

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rama inspektime në Thumanë/ 158 shtëpi individuale gati në fund të shkurtit

S.B.

Basha: Liberalizim i ekonomisë, vendosja e taksës së sheshtë 9 %

S.B.

Protestuesit i drejtohen Zogut të Zi, cili është plani i tyre

T E

Mjekët paralajmëruan protestë, Policia: Nuk lejohen tubime për shkak të Covid, Rama i fton në takim

admin

Ambasada britanike: Të hetohen pretendimet për gjuhën e dhunës

S.B.

Fshati në Sukth nën ujë/ Përmbyten banesat, banorët largohen te të afërmit, me sytë nga Erzeni

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...