Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Raketa e SpaceX ulet, por më pas shpërthen

Kompania SpaceX ka arritur të ulë një nga raketat prototip Starship në fund të një fluturimi test në lartësi të mëdha.

SN10 u ul në Boca Chica të Teksasit, ndryshe nga prototipet SN8 dhe SN9, që ishin përplasur përtokë.

Por, nuk ishte mbarimi i tregimit. Raketa u ul keq, dhe nisi një zjarr e pas tetë minutave shpërtheu.

Mirëpo SpaceX është inkurajuar nga ky test dhe fakti se prototipi ka arritur të ulet.

Postime të ngjashme

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

Dalin pamjet e iPhone 13 nga të gjitha anët, në 3D

S.B.

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...