Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Rakord në Francë! 41 mijë raste të reja me COVID-19 brenda një dite

Franca ka regjistruar shifrën më të lartë të rasteve me koronavirus brenda 24 orëve, saktësisht 41 mijë persona.

Qeveria franceze ditë më parë zbatoi orën policore në Paris si dhe në disa qytete të tjera si masë parandaluese kundër koronavirusit.

Kryeministri francez, Jean Castex vendosi që ta zgjerojë këtë masë edhe në disa zona të tjera të vendit, në mënyrë që të ngadalësohet përhapja.

“Vala e dytë është duke ardhur”, tha ai, pak para se vendi të raportonte 41 mijë raste të reja.

Postime të ngjashme

Gjuajte me armë nëpër Mbretërinë e Bashkuar për nder të Dukës së Edinburgh

Lea Muslija

SHËNOHET PËRPARIM NË BISEDIMET PËR MARRËVESHJEN BËRTHAMORE

Lea Muslija

Kriza Ukrainë-Rusi, SHBA dërgon anijet në Detin e Zi

Lea Muslija

Në Shqipëri mbërritën 100 mijë vaksina të tjera të “Sinovac”

R Zh

Shpërthen një vullkan në Karaibe

S.B.

Katastrofë në Indi, shënohet rekord prej mbi 145.000 rastesh me Covid-19

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...