Bota

Rakord në Francë! 41 mijë raste të reja me COVID-19 brenda një dite

Franca ka regjistruar shifrën më të lartë të rasteve me koronavirus brenda 24 orëve, saktësisht 41 mijë persona.

Qeveria franceze ditë më parë zbatoi orën policore në Paris si dhe në disa qytete të tjera si masë parandaluese kundër koronavirusit.

Kryeministri francez, Jean Castex vendosi që ta zgjerojë këtë masë edhe në disa zona të tjera të vendit, në mënyrë që të ngadalësohet përhapja.

“Vala e dytë është duke ardhur”, tha ai, pak para se vendi të raportonte 41 mijë raste të reja.

Postime të ngjashme

Terapia që u përdor për Trump ishte e tepëruar

admin

Egjipt, ekzekutohen 13 persona

admin

UNHCR: Gjysma e fëmijëve refugjatë janë jashtë shkollave përshkak pandemisë

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...