Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

Tiranë, 7 prill – Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas.

Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë më vend në Albcontrol.

Gjithashtu Rama u bën thirrje që të ndahen nga ata që i futën në këtë rrugë qorre.

“Apel për kontrollorët e Rinasit: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Braktisini në rrugën e tyre qorre organizatorët e kallëzuar penalisht! Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Koha e Rrumpallës ka vdekur dhe nuk kthehet!”, shkruan Rama.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Ushtarë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri

R Zh

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

R Zh

Rruga e Borshit u prish nga shirat/ Meta “thumbon” qeverinë: Kryevepër!

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...