Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: Aplikoni, kush dëshiron të bëhet deputet i PS-së në Kuvendin e ardhshëm

Kryeministri Edi Rama i bëri thirrje kryesisht të rinjve për të aplikuar dhe për t’u bërë kandidat për deputet i Partisë Socialiste, në zgjedhjet e 25 prillit.

Rama tha se ftesa është për këdo, jo vetëm të rinjtë, që kanë ambicien e kurajën për ta provuar veten në rrugën e politikës.

Kjo thirrje vjen si strategji e PS-së për të hapur garën e deputetëve para zgjedhjeve të 25 prillit.

Përmes një video të publikuar në rrjetin social “Facebook” Rama shprehet se në këto zgjedhje të rinjtë do të kenë më shumë forcë se më parë se mund të zgjedhin deputetin që duan si dhe mund të bëhen pjesë e skuadrës që do të fitojnë në 25 prill.

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

“Urgjent të rimbursohen ilaçet për COVID”/ Meta-Ramës: Lëri dokrrat, trego planin e vaksinimit

S.B.

Berat/ Rama flet për Bashën e Kryemadhin: Është kukull në duart e ‘gogolit’, me ‘mamadhinë’ tek dera, nuk është alternativë

S.B.

Basha takim me të rinjtë: Do të fitojmë për një të ardhme më të mirë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...