Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: BE është destinacion i patjetërsueshëm i PS-së. Ja çfarë premton në fushën e bujqësisë

Kryeministri Edi Rama, nga Prrenjasi, ku është vendosur sot në kuadër të fushatës elektorale, ka sulmuar sërish kampin opozitar. Referuar deklaratave të opozitarëve, të cilët thonë se do të punojnë për të hapur rrugën e Shqipërisë drejtë BE-së, Rama tha se ai është destinacion i patjetërsueshëm i PS-së.

Po ashtu Rama shtoi se në mandatin e tretë qeverisës do eksportet do shkojnë mbi një miliardë euro.

Rama: Të tjerët flasin për BE si një destinacion, i cili është i yni i patjetërsueshëm. Bujqësia jonë tanimë është pjesë e angazhimit me BE-në. Vetëm në dy vitet e fundit janë 120 milion euro të investuara në fshat për pika grumbullimi dhe përpunimi dhe janë bërë me financimet e BE-së në bashkëpunim me qeverinë shqiptare.

Një paketë e madhe është gati të lëvrohet dhe një tjetër masë e rëndësishme financiare do të vihet në dizpozicion të atyre që duan të rrisin eksportet.

Në mandatin e 3 pa asnjë dyshim do shkojnë mbi një miliardë euro eksportet bujqësore se e kemi shtruar rrugën dhe tani duhet të vazhdojmë.

Postime të ngjashme

Mbrojtja e Territorit/ Rama porosi strukturave: Zonat turistike janë si drita e syve për Shqipërinë! E papranueshme që rrugët të jenë zona me rrezik të lartë

S.B.

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, miratohen dy ekspertët ligjorë që do të bëjnë ekspertizën

S.B.

“Mos u fokusoni në maja malesh”/ Rama: Atij që rregullon avllinë në fshat duhet t’i themi faleminderit, jo ta gjobisim!

S.B.

​Shqipëria merr Presidencën e Nismës Adriatiko-Joniane

S.B.

Basha me demokratët në Fier: Këtë betejë e nisëm për shqiptarët, dhe do ta vazhdojmë për ta, për Shqipërinë, për demokracinë

S.B.

Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat/ PD paraqet provat në KAS: Kishim përballë pushtetarë që vepronin si grupe të strukturuara kriminale. Vota u ble me 50 mijë lekë!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...