Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama dhe Ahmetaj, vizitë urgjente në Dubai: Kryeministri mungon në interpelancën e sotme

Kryeministri Rama dhe ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj janë nisur paraditen e sotme për në Dubai, të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Për shkak të agjendës së tij, kryeministri nuk do të jetë i pranishëm në seancën e sotme plenare ku ishte parashikuar edhe një interpelancë urgjente.

Siç mëson abcneës.al, Rama dhe Ahmetaj pritet të kthehen gjatë orëve të vona të mbrëmjes së sotme në Tiranë.

Më herët, kryeministri Rama publikoi në rrjetin sociale Facebook një video për tërmetin e vitit të shkuar duke theksuar se ishin momentet më të vështira për të. /abcnews.al

Postime të ngjashme

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

Sistem modern për analizat: 3 mln euro për sigurinë dhe shpejtësinë e shërbimit në QSUT

Bekim Laçi

Kryebashkiaku drejt shkarkimit/ Qerim Ismailaj i Mallakastrës rezultoi i dënuar në Greqi. Nuk e deklaroi

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Në Shqipëri hapen qendra shëndetësore për turistë, me teste të shpejta për Covid-19

Bekim Laçi

Provimi i fundit! Sot 34 mijë maturantë do të testohen në lëndët me zgjedhje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...