Shqipëri

Rama: Do të rritet paga minimale e punonjësit

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe ministren e Financave Anila Denaj kanë zhvilluar një komunikim për shtyp me mediat.

Rama përmendi se një nga programet më të rëndësishme në vend është rritja e pagës minimale për punonjësit.

“Një nga programet e tjera është edhe raporti  i vendit të punës dhe pagës. Do ta bëjmë në javët në vijim siç e kishim premtuar. Nuk do të jetë nën 300 mijë lekë të vjetra më”, tha Rama.

Postime të ngjashme

Vulin i kundërpërgjigjet Ramës: Të mbajmë mend më shumë për çorapet sesa për idetë

admin

FMN: Pandemia COVID-19 pritet ta varfëroj çdo qytetarë të Shqipërisë me 360 euro

admin

“Shqipëria, atdhe rezervë për hebrenjtë”/ Ja mesazhet që u përcollën në Forumin Kundër Antisemitizmit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...