Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama drekë me peshkatarët: S’kam ardhur në Durrës për të marrë vota, por për të bërë historinë me ju

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Portin e Durrësit ditën e sotme së bashku me ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Milva Ekonomi.

Pas inspektimit dhe takimit me qytetarët, ai ka ngrënë drekë me peshkatarët dhe drejtuesit e anijeve të peshkimit, mes tyre dhe biznesmeni Gjergj Luca.

Rama iu tha peshkatarëve se nuk kandidon në Durrës për të marrë vota, por për të bërë historinë bashkë me ta.

“Nuk kam ardhur në Durrës për të marrë vota, por për të bërë historinë me ju!”, u shpreh Rama.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...