Shqipëri

Rama: Duam mandatin e tretë, shqiptarët nuk e kanë një alternativë më të mirë

Zhurnal Ads

Pas pushimeve të verës, Partia Socialiste është rikthyer në punë. Edi Rama mblodhi në Elbasan grupin parlamentar, ndërsa pas takimit u shpreh se Partia Socialiste kërkon mandatin e tretë.

Rama theksoi se të gjithë duhet të bëjnë më shumë dhe këtë ai e nisi nga vetja.

“Këtu jemi mbledhur që t’iu ftoj në një reflektim të thellë, por të shpejtë, të cilin dua ta nisim për ta kryer në javët e ardhshme së bashku. Një reflektim se si do të vazhdojmë përpjekjen tonë, si skuadër dhe si individ. Si do ta kurorëzojmë këtë mandat për të merituar nga bashkëqytetarët tanë një mandat tjetër, të tretin radhazi. Po e nis nga vetja, atë që në fakt jam mësuar ta bëj me veten rregullisht. Çfarë duhet të bëjë unë më shumë dhe më mirë për të merituar respektin e atyre që më besuan drejtimin e Shqipërisë? Shqiptarët e kanë të qartë se nuk e kanë sot një kryeministër më të mirë, por a jam unë kryeministri më i mirë që mund të jem për ata? Po ju a jeni deputetët më të mirë? A është kjo që kemi bërë deri më sot më e mira që ne mund të bëjmë për ata?”.

“Shqiptarët nuk e kanë sot një alternativë më të mirë dhe këtë ata e dinë. Shumica e tyre nuk e diskuton, por kjo sot nuk më mjafton fare dhe atyre jo e jo që nuk u mjafton”, u shpreh Rama./ A2 CNN

Postime të ngjashme

Do marrin 40 mijë lekë, qeveria miraton pagën për naftëtarët, por me afat, ja si të aplikoni

T E

Detaje nga aksidenti tragjik, shoferi nuk frenoi para përplasjes. Njëra nga motrat humbi jetën

admin

Ambasada amerikane uron Shqipërinë për rregulloren për siguri kibernetike

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...