Shqipëri

Rama e thotë sërish: Bluzat e bardha do të kenë rritjen më të madhe të pagave në histori

Zhurnal Ads

Me anë të një statusi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka deklaruar edhe një herë se bluzat e bardha do të kenë rritjen më të madhe të pagave në historinë e tyre.

Rama shkruan se më shumë se 600 mjekë dhe mbi 2400 infermierë, janë bërë pjesë e sistemit shëndetësor publik vetëm 2 vitet e fundit. Sipas tij, përzgjedhjet janë bërë nëpërmjet një procesi transparent, jashtë politikës.

Mirëmëngjes dhe me këtë të dhënë të thjeshtë, ku shihet se si nga qendrat shëndetësore në zonat më të thella në spitalet në zemër të Tiranës, më shumë se 600 mjekë dhe mbi 2400 infermierë, janë bërë pjesë e sistemit shëndetësor publik vetëm 2 vitet e fundit, falë një procesi transparent përzgjedhjeje përmes platformave digjitale, jashtë politikës e tarafeve që e mbajtën peng për çerekshekulli shëndetësinë tonë dhe gjithashtu me lajmin e mirë për ta e kolegët e tyre, se shumë shpejt të gjitha bluzat e bardha do të kenë rritjen më të madhe të pagave në historinë e tyre, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Postime të ngjashme

Basha: Partitë i krijon Rama/ Reagimi i kryetarit të PD edhe për forcat që po krijohen nga e djathta

admin

Greqi/ Të shtëna me armë zjarri në orët e para të mëngjesit, plagoset i riu shqiptar. Çfarë thotë policia

admin

GJKKO lë në fuqi masën e pezullimit për Artan Shkëmbin

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...