Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama i dorëzon shtëpinë e re familjes në Ndroq

Kryeministri Edi Rama, kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ishin në Ndroq ku i dorëzuan shtëpinë e rindërtuar një tjetër familje që kishte mbetur e pastrehë nga tërmeti i vitit të shkuar.

Më herrët ata inspektuan edhe kantierin e ndërtimit të një lagje të re me 74 shtëpi që po ndërtohen në këtë zonë dhe ku do strehohen më shumë se 400 banorë.

Ata i quajtën gënjeshtra elektorale lajmet se shtëpitë e rindërtuara nuk lejohet të shiten apo të jepen me qira.

Postime të ngjashme

Shuhen flakët në disa zona në Gjirokastër, policia identifikon dy nga autorët të dyshuar për vënien e zjarrit

D V

Situatë e rëndë në Vlorë, zjarret i afrohen banesave në Dukat të ri

D V

Zjarr në Kalanë e Beratit, zjarrfikësit dyshojnë se është e qëllimshme

D V

Meta: 70 vatra aktive zjarri në Shqipëri po rrezikojnë rëndë pasuritë natyrore

D V

Ministria e Shëndetësisë publikon rastet e reja, ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit

D V

Zjarret, Meta: Të merren masa, e papranueshme shpërdorimi i detyrës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...