Shqipëri

Rama i përgjigjet PD-së për “oligarkët”: 100 më të pasurit kanë paguar 458% taksa më shumë se kur ishit ju në qeverisje

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama ka postuar në profilin e tij zyrtar në ‘ Facebook’ një tabelë ku tregon se sa kanë paguar 100 me të pasurit gjatë kohës kur ka qënë në pushtet Partia Demokratike dhe sa kanë paguar këta të pasur kur në pushtet ka ardhur Rama.

Sipas Ramës gjatë viteve 2006-2013, 100 bizneset më të mëdha në fitim kanë paguar vetëm 8.6 miliardë lekë taksa, ndërsa nga viti 2014-2019, po këto biznese kanë paguar 48.1 miliardë lekë .

“Meqë disa prej jush shkruan dje këtu se 10 më të mëdhenjtë paskan paguar më shumë se paskeshin marrë më shumë punë nga shteti (e pavërtetë), po ju ve sot para syve faktin tjetër kokëfortë, se 100 më të pasurit kanë paguar 458% më shumë taksa në 5 vitet e fundit, se sa në 8 vitet bashkë të qeverisjes së dështakëve që dinë veç të gënjejnë, të shajnë e të bëjnë rrëmuja pa lidhje”, shkruan Rama në postimin e tij.

Postime të ngjashme

Edi Rama pranon ftesën e Ilir Metës për takimin rreth përcaktimit të datës së zgjedhjeve parlamentare

admin

Komisioni për raportin e Dick Marty, Artur Roshi: UÇK bëri luftë të pastër, maxhoranca po e përdor si kauzë elektorale

S.B.

Merkel akoma shpreson për Maqedoninë e Veriut, derisa i zbehen shpresat për Shqipërinë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...