Rama inspekton punimet në kalanë e Ali Pashë Tepelenës

Kryeministri Edi Rama gjithashtu ka inspektuar ditën e sotme punimet në kalanë e Ali Pashë Tepelenës.

 

Punimet kanë sjellë ndryshim dhe kanë nxjerrë në pah muret e kalasë, të cilat ishin të mbuluara nga ndërtesat pa leje.

“Tepelenë, Mbresëlënës ndryshimi i kalasë së Ali Pashë Tepelës, një perlë e Trashëgimisë Sonë Kulturor”, ka shkruar Rama.

https://www.facebook.com/watch/?v=350947769974258

Related posts

Zgjedhjet e 30 qershorit, pyetjet që Kushtetuesja do t’i drejtoj Venecias

N E

Basha i përgjigjet Berishës: Nuk ka kthim pas! Aleanca e PD me SHBA do të mbetet e pacenuar

D V

Ankandi për shitjen e Vllaznisë, biznesmeni shkodran padit në SPAK kryebashkiaken Ademi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More