Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

Në aktivitetin e zhvilluar ditën e sotme me shëndetësinë në fokus, Kryeministri Rama tha se nuk mund t’u besohet fati final i këtij sektori atyre që u bën aleatë me Covidi-n duke hedhur baltë me qeverinë.

“A mundet në këtë udhëkryq t’i besohet fati i finales së kësaj lufte atyre që firmosën atë koalicionin tragjikomik, atyre që qysh nga dita e parë e luftës nuk u rreshtuan një herë bashkë me ne pranë jush. Atyre që qysh nga dita e parë e kësaj lufte zgjodhën që të bëheshin aleatë me Covid-in vetëm se Covid-i ishte armiku i deklaruar i kësaj qeverie”, u shpreh kryeministri.

Rama riktheu në vëmendje denoncimet e forta të bëra nga ish-ministri i PD-së Shëndetësinë, duke thënë  se Dr. Halim Kosova na e tregoi qartë se cilët janë ata, duke iu referuar opozitës.

“Atyre që qysh nga dita e parë nuk humbën asnjë ditë pa hedhur baltë, pa shpifur, pa nxitur panik, pa krijuar alarm vetëm për politikë. A mund t’ju besohet atyre faza finale e kësaj lufte në këtë udhëkryq të 25 prillit kur personaliteti i tyre më i njohur, Halim Kosova del e thotë publikisht se ku janë ata në raport me këtë luftë dhe cilët janë ata që i japin mend dhe bëjnë akuza në mes të kësaj lufte.

Unë them jo, nuk mund t’i besohet atyre vazhdimi i asnjërës prej punëve që kemi nisur, jo për 4 vitet e ardhshme, por për një gjeneratë tjetër. Po s’i mund t’i besohet atyre fati i luftës në këtë përballje për shëndetin e të gjithë njerëzve tanë, në këtë përballje që nuk njeh demokratë apo socialist, nuk do t’ia dijë se nga vjen apo kush je, por godet”, shtoi më tej kryeministri.

Postime të ngjashme

Kryemadhi: Uragani i 25 prillit do ta shkulë Rilindjen

N E

Shqipëria do të marrë vaksinën ruse Sputnik V

N E

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Balla me të rinjtë në Librazhd: Puna sapo ka filluar, ky është vetëm fillimi

S.B.

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

S.B.

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...