Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: Ju kujtoj se nga sot maska është e detyrueshme kudo jashtë shtëpisë

Nga sot bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambientet e jashtme. Kryeministri Rama me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook u kujtoi ndjekësve të tij që duhet të mbajnë maskën kudo jashtë shtëpisë.

Rama këtë postim e shoqëroi me foto nga pandemia e gripit spanjoll në vitin 1918, ku mori jetët e më shumë se 50 milionë njerëzve.

Postimi i plotë i Ramës:

MIRËMËNGJES 😊
dhe me këtë album të vitit 1918, kur pandemia zgjati 2 vjet, pati 3 valë, infektoi 500 milionë persona, vrau 50 milionë njerëz, prej të cilëve pjesën dërmuese gjatë valës së dytë, si pasojë edhe e mosrespektimit masiv të rregullave pas hapjes së parë, duke ju kujtuar se NGA SOT MASKA ËSHTË E DETYRUESHME KUDO JASHTË SHTËPISË, ju uroj një ditë të mbarë 🙏

Postime të ngjashme

Irani sulmon Shqipërinë: Ju nuk flisni dot për të drejtat e njeriut, keni mbushur vendin me vrasës dhe terroristë

T E

Nëna braktis vajzën mes Turqisë, gjyshja detyrohet të kthehet në Shqipëri për ta shkolluar…

T E

Fotografia e rrallë nga Mësonjëtorja e Parë Shqipe në Korçë

T E

Transportonin 27 emigrantë të paligjshëm dhe nuk iu bindën urdhrit të policisë

T E

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...