Shqipëri

Rama: Kemi bërë gjënë e duhur me koalicionet

Zhurnal Ads

“Integrimi, varet edhe nga dinamikat brenda BE”

Kryeministri Edi Rama ka mbrojtur edhe një herë vendimin për ndryshimin e Kushtetutës dhe vendosjen e një rregulli të ri për organizimin e koalicioneve parazgjedhore.

Gjatë një interviste për median gjermane Deutsche Welle ai thekson se ky ishte vendimi i duhur në funksion të ambicies për të konsoliduar edhe më tutje procesin zgjedhor dhe procesin demokratik në Shqipëri.

Gjithashtu ai ka bërë të ditur se sa i përket paketës antishpifje, mazhoranca do të marrë në konsideratë rekomandimin e Komisionit të Venecias.

Kryeministri foli edhe për procesin e integrimit, duke bërë të ditur se pret që konferenca ndërqeveritare të mbahet në fund të këtij viti ose në vitin ardhshëm, por duke nënvizuar se kjo është pjesë e vendimarrjes dhe dinamikave të brendshme të BE-së.

Postime të ngjashme

Cakaj informon shqiptarët në Greqi: Procedura të shpejta për marrjen e pasaportave. Çfarë duhet të dinë për martesat dhe vizat familjare

S.B.

Meta shfaqet për herë të parë me maskë në publik, presidenti tregon arsyen

S.B.

Edi Rama pranon ftesën e Ilir Metës për takimin rreth përcaktimit të datës së zgjedhjeve parlamentare

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...