Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: Kemi shtuar në arkën e familjeve të punonjësve të shtetit rreth 210 mln dollarë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa shifra mëngjesin e kësaj të enjte, përmes së cilave tregon se në dy mandatet e PS-së, janë rritur pagat dhe është hequr taksa 10% për të gjithë.

Kreu i qeverisë shprehet se në arkën e familjeve të punonjësve të shtetit janë shtuar 210 milionë dollarë më shumë sesa në kohën kur qeveristë PD, për të cilën shkruan se ishte ajo që e çoi Shqipërinë buzë greminës.

“MIRËMËNGJES, dhe me këto shifra domethënëse, të cilat tregojnë se në dy mandatet tona, nga rritja e pagave dhe heqja e taksës famëkeqe 10% për të gjithë, kemi shtuar në arkën e familjeve të punonjësve të shtetit rreth 210 milionë USD më shumë se sa në vitet e atyre që e çuan Shqipërinë buzë greminës, ju uroj një ditë të mbarë.”

Postime të ngjashme

Shqipëri, 21 të vdekur e 777 të infektuar

T E

Ethet e listës së PS në zgjedhje/ Tre deputetë deklarojnë tërheqjen, për t’i hapur rrugën më të rinjve

T E

Senatori amerikan nderon imamin shqiptar në Nju Jork

T E

Covid shuan familjen Cara, ndërron jetën babai, nëna dhe djali i vetëm

T E

Kush është studentja 22 -vjeçare që vdiq nga Covid 19

T E

Di Maio: Vendet skeptike të hedhin poshtë paragjykimet, duhet të nisë procesi i zgjerimit me Ballkanin

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...