Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: Kodi votohet pa ndryshime/ Presidenti shpjegon pyetjet që i bëri komisionit të Venecias

Zhurnal Ads

Ligji i ri zgjedhor u kthye ne një shfaqje force ne distance mes Kryeministrit dhe Presidentit.

Edi Rama paralajmëroi se shumica do e rrezoje dekretin Presidencial. Pas tij, Ilir Meta nuk vonoj te zbuloi hapin e radhës.

Presidenti zbuloi 8 pyetjet adresuar Komisionit te Venecias për kodin e ri elektoral, thelbi i se cilave shpreh shqetësimin e tij dhe te opozitës nëse ligji zgjedhor mund te ndryshohet apo jo 6 muaj para zgjedhjeve pa cenuar garën elektorale.

Ne konferencën për mediat Presidenti kishte marre me vete një dosje ku kishte informacionet e kërkuar për dhënien e nenshtetesine. Gazetareve u kërkoi ti besonin fjalët e tij pasi dokumentet do mbeten sekret edhe për shume vite.

https://youtu.be/neXSZUdRFqE

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Protestat në Shqipëri, raportohet për 8 policë të lënduar

T E

Rama nxjerr pamjet e trishta nga “Shefqet Ndroqi”: Ky është realiteti brenda spitaleve Covid!

S.B.

Këto janë marrëveshjet që do të nënshkruhen ndërmjet Kosovë dhe Shqipërisë

admin

Shpërthim me tritol pranë kryqëzimit të Shkollës Pyjore

T E

Kryepeshkopi Janullatos mposht Covidin, del sot nga spitali

S.B.

Pas dorëheqjes, Lleshaj flet për sukses të luftës me kanabisin

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...