Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama kujton vizitën e Papa Françeskut, poston foton me Lindën dhe Zahon

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar vizitën e Papa Françeskut në Tiranë, zhvilluar gjashtë vite më parë, në 21 shtator 2014.

Teksa publikuar një foto ku shihet Papa Françesku në shoqërinë e tij, si dhe Linda, bashkë me Zahon në krahë, Kryeministri kujton fjalët e Atit të Shenjtë: “Erdha për t’iu inkurajuar që të rritet shpresa brenda dhe mes jush. Uroj që shqiponja keni në flamurin tuaj, duhet të mbajë shpresë tek Zoti që nuk zhgënjen e qëndron afër në momentin e vështirë ”.

– Papa Françesku
(6 vite nga vizita e Papës në Shqipëri, 21 shtator 2014)

Postime të ngjashme

REL: Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut, së shpejti të sigurta nga koronavirusi

Dafina Vidishiqi

Lulzim Basha takohet me Sorecën pas rizgjedhjes si kryetar i PD

Dafina Vidishiqi

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

Sistem modern për analizat: 3 mln euro për sigurinë dhe shpejtësinë e shërbimit në QSUT

Bekim Laçi

Kryebashkiaku drejt shkarkimit/ Qerim Ismailaj i Mallakastrës rezultoi i dënuar në Greqi. Nuk e deklaroi

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...