Shqipëri

Rama kujton vizitën e Papa Françeskut, poston foton me Lindën dhe Zahon

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar vizitën e Papa Françeskut në Tiranë, zhvilluar gjashtë vite më parë, në 21 shtator 2014.

Teksa publikuar një foto ku shihet Papa Françesku në shoqërinë e tij, si dhe Linda, bashkë me Zahon në krahë, Kryeministri kujton fjalët e Atit të Shenjtë: “Erdha për t’iu inkurajuar që të rritet shpresa brenda dhe mes jush. Uroj që shqiponja keni në flamurin tuaj, duhet të mbajë shpresë tek Zoti që nuk zhgënjen e qëndron afër në momentin e vështirë ”.

– Papa Françesku
(6 vite nga vizita e Papës në Shqipëri, 21 shtator 2014)

Postime të ngjashme

“E kam njohur në burg”, spikerja e lajmeve tregon si u dashurua me politikanin

admin

Vettingu konfirmon në detyrë gjyqtaren e GJKKO, shqyrtoi çështjen ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri

admin

Gratë grevistë nuk dalin nga greva: Duam 13 pagat e prapambetura, deputetet të vijnë të na shohin, a kanë ndjesi nëne?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...