Agjencia Zhurnal.mk

Rama: Mbështesim zbardhjen e pretendimeve për krimet e luftës, i kundërvihemi fletërrufeve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur sot pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin për propozim aktakuzën ndaj presidentit Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, raporton Gazeta Express.

Rama ka thënë se janë tri fjalë kyçe kur flitet për ardhmërinë e Kosovës.

“Janë tri fjalë kyçe sot për ardhmërinë e Kosovës dhe për ardhmërinë e ambicies strategjike të shqiptarëve në rajon. Drejtësi ndërkombëtare, e drejtë stabilitet institucional i padiskutueshëm dhe dialog për paqe me njohje përfundimtare”, tha ai.

Rama ka shtuar se Kosova dhe Shqipëria duhet të jenë të bashkuar në këto tema.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...