Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: Mbështetja financiare në bujqësi është rritur gjatë viteve 2013-2020

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama në profilin e tij ka shpërndarë një garfik ku tregon se gjatë qeverisjes së tij është rritur mbështetja për fermerët.

Në grafikun e publikuar në profilin e tij në Facebook, Rama thotë se është rritur me 175% mbështetja financiare në Bujqësi, ku nga 40 milionë euro që ishte në vitet 2007-2012, ka shkuar në 110 milionë në vitet 2013-2020.

Këtë grafik Rama e shoqëron me shkrimin: Me këtë krahasim të thjeshtë, që tregon se ndryshimi në bujqësi, zgjerimi i sipërfaqes së tokës së punuar, rritja e eksporteve, ulja e importeve bujqësore, janë rezultate të mbështetjes financiare gati trefish nga qeveria të punës në fshat.

Postimi i plotë i Ramës:

MIRËMËNGJES dhe me këtë krahasim të thjeshtë, që tregon se ndryshimi në bujqësi, zgjerimi i sipërfaqes së tokës së punuar, rritja e eksporteve, ulja e importeve bujqësore, janë rezultate të politikave të reja orientuese dhe mbështetjes financiare gati trefish nga qeveria të punës në fshat, ju uroj një ditë të mbarë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Basha: Qeveria e ka humbur kontrollin mbi pandeminë

R ZH

Vijon të jetë aktiv zjarri në Lezhë, rrezikohen banesat

admin

Meta mesazh për vdekjen e mjekut Kërci: Të merren urgjent masa, duhet siguruar sa më parë vaksina…

S.B.

U hoq si infermiere dhe i mori 8 mln euro vajzës së pacientes, shkarkohet sanitarja e spitalit Covid2

T E

10% e qytetarëve në Tiranë jetojnë në banesa që rrezikojnë të shemben prej tërmeteve

admin

I dehuri vetëhidhet nga tarraca e katit të dytë të shtëpisë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...