Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: Me dritën në sytë e 2000 gjyshërve që do kenë një Vit të Ri të gëzuar falë ‘Lenteve Falas’

Kryeministri Edi Rama shpërndau foton e disa të moshuarve të cilët i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale në sy.

Ai shkruan se afërsisht 2000 të moshuar do të kenë një Vit të Ri të gëzuar falë programit të lenteve falas.

Vendosja e lentes ose kataraktit është një shërbim falas që garanton qeveria shqiptare në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, e cila më parë i kushtonte çdo qytetari që kishte nevojë për këtë shërbim, 700 dollarë.

“Mirëmëngjes dhe me dritën në sytë e afro 2000 gjyshërve që do të kenë një Vit të Ri të gëzuar, falë programit të lenteve FALAS, ju uroj një ditë të mbarë” – shkruan Rama.

Postime të ngjashme

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

E rëndë në Tiranë, 63-vjeçari godet me thikë djalin

T E

“Zgjedhjet”, Ministria e Brendshme: Zyrat për aplikimin e pasaportave dhe ID të hapura edhe sot

S.B.

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...