Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama ndan foto të punës së ekipeve shëndetësore në dëborë: Kanë shërbyer 24/7, në pavione dhe në çdo shtëpi

Kryeministri Edi Rama këtë të hënë e ka nisur me një postim në lidhje me punën e bërë nga gjurmimi i rasteve të reja në terren.

Sipas shefit të qeverisë dhe pse shifrat e rasteve të reja me Covid janë të larta vijon puna e ekipeve të shëndetësisë në çdo shtëpi pavarësisht kushteve të këqija nga moti.

Ndër të tjera Rama në postimin e tij në Facebook bën thirrje qytetarëve që të kujdesen dhe të luten për shëndetin e tyre.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me ekipet e shëndetësisë që kanë shërbyer 24/7, në pavione por edhe në çdo shtëpi, kudo ku thirrja e Urgjencës Kombëtare i ka kërkuar pavarësisht motit tejet të keq, ju uroj një javë të mbarë me lutjen të kujdeseni sa më shumë për shëndetin”, shkruan Rama.

Postime të ngjashme

Rama në Liban për riatdhesimin e 19 shqiptarëve

D V

“S’dua të rri më këtu, dua të shkoj në shtëpi”, flet mes lotësh vogëlushja shqiptare në kampin e ISIS-it në Siri

D V

45 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

Mbi 5 mijë turistë vendas e të huaj zgjodhën Thethin në korrik

D V

Video/ Pamjet nga tuneli i Skërficës, Rama: Përfundimi i kësaj vepre infrastrukturore shkurton me 3 orë rrugën nga Tirana në Sarandë

D V

Shqipëria nën ndikimin e të nxehtit afrikan, ja si do jenë temperaturat në fundjavë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...