Rama në Abu Dhabi, i ftuar në ‘Konferencën e Politikave Ndërkombëtare’

Kryeministri Edi Rama ka publikuar fotografi nga “Konferencën e Politikave Botërore” në Abu Dhabi.

 

Ky është edicioni i 14-të i “Konferencës së Politikave Botërore”, i cili do të zgjasë nga 1-3 tetor dhe ka për qëllim të ndihmojë në promovimin e një bote të hapur, të begatë dhe të drejtë. Ai mbledh së bashku personalitete të nivelit të lartë nga pesë kontinente, udhëheqës politikë dhe ekonomikë dhe gazetarë, si një “urë lidhëse”, për të formuar me njeri-tjetrin lidhje të qëndrueshme me njëri -tjetrin.

Përtej pjesëmarrësve, ky takim ka në fokus ndihmën ndaj popullatave të prekura në një kohë trazirash, të vazhdueshme.

📍Abu Dhabi – I ftuar nderi në World Policy Conference

Posted by Edi Rama on Thursday, September 30, 2021

Related posts

Ish-ministri i Shëndetësisë, apel qeverisë: Ndërprisni imunizimin

R Zh

Rama takon gazetaren e BBC: Nder të punosh me Yalda Hakim

D V

Shtrëngohen masat? Sot mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More