Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare, shkëmben dhuarata me gjeneralin amerikan Tod Wolters

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është ngjitur në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare në Durrës së bashku me gjeneralin amerikan Tod D. Wolters dhe ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Pasi vizitës në anije, ata kanë shkëmbyer disa dhurata. Rama ia ka dhuruar gjeneralit një pikturë dhe suvenir. Ndërkohë edhe Wolters i ka dhuruar diçka simbolike Ramës.

Sot filloi stërvitja e NATO-s në bashkëpunim me SHBA dhe vende të tjera aleate në Shqipëri ‘”Defender Europe 21’’ ku marrin pjesë 28 mijë trupa nga shumë vende.

STATUSI NGA EDI RAMA

Postime të ngjashme

Drejtuesi i një automjeti humb kontrollin dhe më pas përplas disa makina në Durrës

N E

Agjencia e njohur e lajmeve nga Brukseli, EurActiv: Edi Rama serish në parlamet futi persona me precedent penal

N E

Adelheid Woelfl: BE nuk ka plan të ndajë nisjen e negociatave për Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut

N E

Një vrasje tjetër është regjistruar këtë të martë në qytetin e Elbasanit

N E

Komiteti Mysliman i Shqipërisë ka ardhur me njoftim zyrtar për festën e Fitër Bajramit

N E

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve pranon kërkesa ankimore të PD, LSI dhe VV

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...