Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama në Shkodër: Pas moshës +70, vaksinojmë gratë dhe vajzat në fasoneri

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet në Shkodër, është ndalur sërish tek vaksinimi masiv që vijon prej tre ditësh në vendin tonë.

Rama ka thënë se pas vaksinimit të moshave mbi 70 vjeç, radhën do ta kenë gratë dhe vajzat që punojnë në industrinë e fasonerisë.

“Sapo të mbarojmë fazën e vaksinimit për personat mbi 70 vjeç, do të vazhdojmë me vaksinimin e grave dhe vajzave në fasoneri” ka thënë Rama.

Fasoneria në vendin tonë është një nga sektorët kyç  të të punësuarve.

Postime të ngjashme

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

Diell dhe temperatura deri në 40 gradë

Bekim Laçi

“Punë të denjë dhe të ardhme të sigurt”/ Rama prezanton Portalin Kombëtar të Punësimit

Bekim Laçi

Certifikimi i “25 prillit”, KSHZ mblidhet sot për të zyrtarizuar mandatet e partive dhe deputetët

Bekim Laçi

Vetoja bullgare/ Ja kur i vjen sërish mundësia Shqipërisë për hapjen e negociatave me BE-në!

Dafina Vidishiqi

900 mijë vaksinime antiCOVID në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...