Rama në Slloveni, në samitin BE-Ballkani Perëndimor

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Slloveni, ku po merr pjesë në samitin BE-Ballkani Perëndimor.

 

Kryeministri ndau pamje nga ky samit ku janë të pranishëm krerët e shteteve dhe qeverive të 27 vendeve dhe udhëheqësit e Serbisë, Malit të Zi, Shqipërisë, Bosnje-Hercegovinës, Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Në Brdo pri Kranju, jo shumë larg nga kryeqyteti slloven Lubjanë, zhvillohet sot samiti mes Bashkimit Europian dhe gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor, me synimin për riafirmimin e perspektivës së integrimit evropian të rajonit.

📍Slloveni – Në samitin e liderëve BE-Ballkani Perëndimor 🇦🇱🤝🇪🇺

📍Slloveni – Në Samitin BE-Ballkani Perëndimor🇦🇱🤝🇪🇺

Posted by Edi Rama on Wednesday, October 6, 2021

Related posts

Kërkesa e Philip Reeker/ Ja detajet tronditëse në dosjen e Berishës që bindën Bashën për ta përjashtuar nga partia!

D V

Çështja “Becchetti”/ PD nxjerr VIDEO: 447 milion euro, gjoba e Ramës për familjet shqiptare. SPAK të hetojë me përparësi

D V

Tri viktima dhe rreth 1 mijë raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More