Shqipëri

Rama nën “ethet” e zgjedhjeve, mbledh kryetarët e qarqeve në selinë e PS-së

Zhurnal Ads

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00 në një takim, drejtuesit e PS në qarqe.

Takimi është mbajtur në selinë e PS dhe vjen pas ndryshimeve të bëra në Shkodër, Lezhë, Tiranë dhe Durrës. Mësohet se takimi ka në fokus përgatitjet për zgjedhjet.

Kryetar qarku në Shkodër u vendos Ilir Beqja, në Lezhë u vendos Lindita Nikolla.

Ndërsa në Durrës u vendos kryetar qarku vetë Edi Rama.

Konkretisht drejtuesit e qarqeve janë si më poshtë:

Safet Gjici është caktuar drejtues politik në qarkun Kukës

-Ilir Beqaj është caktuar drejtues politik në qarkun Shkodër

-Lindita Nikolla është caktuar drejtues politik në qarkun Lezhë

-Erjon Veliaj do të jetë drejtuesi politik i bashkisë Tiranë

-Elisa Spiropali është caktuar drejtues politik në qarkun Tiranë

-Kryemistri Rama do të jetë përkohësisht drejtues politik në qarkun Durrës

-Ervini Bushati do të jetë kryetari i Partisë Socialiste në Tiranë

– Olta Xhaçka është caktuar drejtuese politike në qarkun e Dibrës

– Taulant Balla është caktuar drejtues politik në qarkun e Elbasanit

-Gramoz Ruçi është caktuar drejtues politik në qarkun e Fierit

– Damian Gjiknuri është caktuar drejtues politik në qarkun e Vlorës

– Niko Peleshi është caktuar drejtues politik në qarkun e Korçës

– Bledi Çuçi është caktuar drejtues politik në qarkun e Gjirokastrës

Postime të ngjashme

Sot miratohet buxheti në Kuvend! Në interpelancë ministri Lleshaj

S.B.

Nuk ka degë lumi që nuk është në proces për tu përdorur për Hidrocentrale

admin

Axhenda/ Sot mbledhja e dy qeverive në Tiranë, këto janë marrëveshjet që pritet të nënshkruhen

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...