Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama nis ditën me publikimin e punimeve të Rrugës së Kombit

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot ka nisur ditën duke publikuar një video ku promovon ndërtimet që po bëhen në Rrugën e Kombit.

Me disa pamje të bukura nga disa segmente, ai shkroi se kjo rrugë e lënë rrugëve po bëhet me standarde europiane dhe e përshtatshme për udhëtime si në dimër ashtu edhe në verë, njofton Klan Kosova.

“MIRËMËNGJES
dhe me këtë spektakël të punës së pandalshme për ta kthyer Rrugën e Kombit nga një rrugë të lënë rrugëve, burim aksidentesh, rrëshqitjesh masive gurësh e dheu, segment rreziqesh e vonesash në dimër, në një rrugë me standarde europiane sigurie, mirëmbajtjeje, qarkullimi normal në diell e në borë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkroi ai.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158256583421523

Postime të ngjashme

Rama i kthen përgjigje Bashës: Shqiptarët duan bashkim, pse ti jo?

N E

Balla: “Nga 1 qershori s’do të kemi asnjë lloj kufizimi”

N E

Shqipëria renditet e treta në Europë për pordorimin e kokainës

N E

Olta Xhaçka: Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

N E

KQZ: Rezultati i zgjedhjeve do të shpallet më 26 prill në orën 08:00

N E

Meta vlerëson Kostandin Kristoforidhin me titullin “Nderi i Kombit”: ‘Zgjohuni shqiptarë!”, jehon thirrja e tij dhe e të gjithë etërve të Kombit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...