Shqipëri

Rama nis ditën me publikimin e punimeve të Rrugës së Kombit

Zhurnal Ads

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot ka nisur ditën duke publikuar një video ku promovon ndërtimet që po bëhen në Rrugën e Kombit.

Me disa pamje të bukura nga disa segmente, ai shkroi se kjo rrugë e lënë rrugëve po bëhet me standarde europiane dhe e përshtatshme për udhëtime si në dimër ashtu edhe në verë, njofton Klan Kosova.

“MIRËMËNGJES
dhe me këtë spektakël të punës së pandalshme për ta kthyer Rrugën e Kombit nga një rrugë të lënë rrugëve, burim aksidentesh, rrëshqitjesh masive gurësh e dheu, segment rreziqesh e vonesash në dimër, në një rrugë me standarde europiane sigurie, mirëmbajtjeje, qarkullimi normal në diell e në borë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkroi ai.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158256583421523

Postime të ngjashme

​Kuvendi i Shqipërisë nis sot seancat plenare, sfidat e vjeshtës

admin

Rama: Dua 74 mandate në zgjedhjet e vitit të ardhshëm

admin

​Mbytet një pushues nga Kosova në plazhin e Velipojës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...