Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama: Numri i qytetarëve që furnizohen 24 orë me ujë, 10 herë më i lartë se 7 vite më parë

Kryeministri Edi Rama shprehet se numri i banorëve që furnizohen 24 orë me ujë është dhjetëfishuar që prej vitit 2013.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, kreu i qeverisë premton se në 2023, të gjithë qytetarët shqiptarë do të kenë ujë 24 orë.

“Mirëmëngjes dhe me këtë fakt të punës sonë të pandërprerë në këto vite për mbylljen e plagës shumëvjeçare të mungesës së ujit, falë së cilës në dhjetor arrijmë dhjetëfishimin e numrit të banorëve që kanë 24 orë ujë krahasuar me 7 vjet më parë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Postime të ngjashme

“Kush ka më shumë mandate…”, Bylykbashi tregon si zgjidhet kryeministri pas 25 Prillit

T E

Tërmeti i fortë në Greqi u ndje edhe në Shqipëri, qytetarët në Elasona dalin të trembur në rrugë e sheshe

T E

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Nuk pretendoj të jemi si Danimarka, por të paktën t’i ngjajmë Kosovës. Kush shet votën…

S.B.

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

S.B.

“Të mbrojmë votën” – Meta: Nëse do funksiononte SPAK, s’do merrja iniciativa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...