Rama nxjerr pamje nga punimet në Piramidën e Tiranës: Qendra më e madhe e teknologjisë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm pamjet nga punimet në Piramindën e Tiranës e cila është projektuar si qendra e inovacionit të teknologjisë digjitale.

 

Rama shprehet se ai është një projekt arkitektonik i studios së famshme hollandeze MVRDV, më i madhi në rajon. “Mirëmëngjes dhe me vullnetin që planet e këtyre të rinjve plot pasion për teknologjinë, t’i bëjmë një realitet të ri shqiptar, ku Piramida si qendra e inovacionit e teknologjisë digjitale më e madhja në rajon, të jetë një pasqyrë kuptimplotë e këtij transformimi, ju uroj një ditë të mbarë

***një projekt arkitektonik i studios së famshme hollandeze MVRDV”, shkruan Rama.

Related posts

Edi Rama: Vaksinimi mund të bëhet i detyrueshëm për studentët

N E

“Gati për Shqipërinë”, zhvillohet sesioni i 15-të i prezantimit të të rinjve aplikantë

D V

Ambasadorja Kim takon anëtarët e KPK: Procesi i Vettingut duhet të jetë i lirë, pa presione e sulme

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com