Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Rama nxjerr pamjet: Kantieri i mushkërisë së re të Durrësit, shëmbëlltyrë e bukur e Ekoparkut nesër

Kryeministri i vendit, Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e kësaj të mërkure me një postim në “Facebook”, ku tregon pamje të nga kantieri i ndërtimit të ekoparkut të Durrësit.

Teksa sjellë në kujtesë se si ka qenë më parë ku vend, që përdorej si vendgrumbullim i mbetjeve në Durrës, Rama thekson se ky është kantieri i mushkërisë së re të këtij qyteti. Ndërsa, shton se do të jetë: “një shëmbëlltyrë e bukur e Ekoparku nesër”.

“MIRËMËNGJES  dhe me gangrenën e frikshme të Durrësit dje, kantierin e mushkërisë së re të qytetit sot dhe shembëlltyrën e bukur të Ekoparkut nesër, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Kryeministri bashkangjitur videos të postuar në “Facebook”.

Postime të ngjashme

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

“Qetësi”/ Rama ndërpret fjalën në respekt të lutjes. Zbulon çfarë i ndodhi në Tiranë pasi vizitoi xhaminë e Et’hem Beut

S.B.

Basha nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit me shoqatat e personave me aftësi të kufizuar: I rikthejmë fytyrën njerëzore politikës

S.B.

Rama: BE është destinacion i patjetërsueshëm i PS-së. Ja çfarë premton në fushën e bujqësisë

S.B.

Pandemia ndryshon ritet e Ramazanit

S.B.

Rama në xhaminë e Et’hem Beut në ditën e parë të Ramazanit: Pas vuajtjes së madhe të pandemisë, vjen lehtësimi!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...